Goniophotometer: Powrót do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomagier w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu u dołu różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, przeznaczenie tego urządzenia wzrosło, przede wszystkim z przyczyny pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozbiór światła. W tym artykule, mamy intencja pogadać o niektórych wspólnych zastosowań tudzież rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, jak zalążek światła jest jednorodne, owo jest legendarny w charakterze Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże ważność w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeżeli chodzi o projektowanie a oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej poznać rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się opis zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, natomiast daje punkt widzenia na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one wspomóc w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą przynieść ulgę w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest sporo mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą pomóc w pomiarze jednorodności koloru oraz skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy chwilowo parę popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od momentu rodzaju aplikacji oraz jej zastosowań. Dlatego grunt jest, by poznać różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten model urządzenia posiada stałą oś poziomą i ośka pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten rodzaj jest wyposażony w stałą ośka pionową i dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, ażeby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż podobnie jak odmiana A gdy oraz kategoria B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów model jednostki jest w użyciu do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii a poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten rodzaj charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, żeby pamiętać, że wariant C jest znany w charakterze struktury jednokolumnowe. Ten gatunek struktury jest utworzony, gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl przedmiot biorąc, ten typ jest idealnym wyborem dla stałej lampy punktowej, lampy rurowej oraz innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome odsiecz obrotowe tudzież poblask osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był celny zobrazowanie zastosowań natomiast typów goniophotometers. Mam nadzieję, iż ten materiał pomoże Ci otrzymać w dużej mierze lepsze pojęcie tych jednostek.