Kredytowanie szpitali jest podróżą, a nie celem

W obecnym scenariuszu, postać jest największym motorem dla każdej firmy, aby oprzeć się sukces. Jakość pozostaje w sercu każdej firmy. Opieka zdrowotna jest jedną spośród takich branż, gdzie jakość opieki nie być może znajdować się narażone na krzywda za wszelką cenę. Krajobraz opieki zdrowotnej w Indiach jest niezwykle obrotny natomiast działa w środowisku o szybkich zmianach społecznych, gospodarczych i technologicznych http://www.guzniczak.eu. Dość nagminnie słyszymy o słabej opiece nad pacjentem, zaniedbaniach, przypadkach readmisji, zakażeniach szpitalnych, nieefektywnych placówkach, nieodpowiednich zasobach, niehigienicznym środowisku. W związku spośród tym forma usług medycznych staje się koniecznością, natomiast akredytacja jest jedynym rozwiązaniem tego problemu!

Akredytacja jest procesem oceny stosowanym z wykorzystaniem organizację opieki zdrowotnej w celu uzyskania dostępu a poprawy jakości, wydajności zaś skuteczności. Technecon Healthcare, jako konsultant szpitala, pomaga organizacji opieki zdrowotnej w wypełnieniu tej luki na skroś wewnętrzną ocenę obiektów natomiast procesów szpitala w celu oceny jego gotowości akredytacyjnej, zaś oraz pomaga w przygotowaniu dokumentacji zgodnej z normami akredytacyjnymi, podczas gdy także prowadzi za pomocą bieg akredytacji http://www.fleszar.eu. Nadrzędnym celem szpitala jest przyrzeczenie wysokiej jakości opieki, bezpiecznych usług zdrowotnych tudzież skrócenie czasu pobytu w szpitalu.

Kto może się ubiegać o akredytację?

Każda zrzeszenie opieki zdrowotnej, która teraz funkcjonuje
Chętni aż do przyjęcia odpowiedzialności wewnątrz poprawę jakości opieki
Preferowana jest organizacja zarejestrowana ewentualnie licencjonowana z wykorzystaniem odpowiednie władze.
Proces Akredytacji:
Ocena wniosku zgodnie z ustalonymi standardami
Badanie przed oceną
Badanie oceniające
Przegląd zaleceń organu oceniającego za sprawą Komitet Akredytacyjny
Badanie ponownej oceny
Zbadanie aktualnych procesów natomiast standardów jakościowych szpitala
Określenie standardów http://www.brozda.eu jakości tudzież parametrów wymaganych do akredytacji
Porównanie standardów akredytacyjnych z procesami chwilowo stosowanymi dzięki szpital
Analiza zaś dokumentacja luk
Zidentyfikować obszary wymagające poprawy

Oprócz wyżej wymienionych punktów, menedżerowie najwyższego szczebla powinni podjąć inicjatywę w tworzeniu chęci pośród pracowników, dać możliwość odpowiednie szkolenia gwoli wszystkich pracowników natomiast dać możliwość odpowiedzialność z ich okolica a inspirować tudzież katalizować kierowanie zmianą.

Korzyści z akredytacji szpitali:

Poprawa jakości opieki, bezpieczeństwa pacjentów, oraz tym samym rozwój doświadczenia pacjentów http://www.chodak.eu.
Zmniejsza niebezpieczeństwo wystąpienia zdarzeń niepożądanych
Poprawa środowiska pracy dla personelu, co skutkuje wysoką produktywnością
Zwiększa szansę na akredytację z ubezpieczeniem zaś stronami trzecimi.
Zapewnia ufność tudzież pewność pośród pacjentów przez poręka im dostępu do dobrej jakości opieki, infrastruktury itp.
Zwiększa liczbę odwiedzin pacjentów, co prowadzi do zwiększenia przychodów
Przewaga konkurencyjna powyżej szpitalami nieakredytowanymi

Szpitale akredytowane muszą bez ustanku stawiać jakość opieki http://www.przyjemski.eu zaś umożliwiać kongruencja z normami jakości. Jeśli w trakcie procesu akredytacji zrzeszenie akredytująca otrzyma informacje, że dana placówka w znacznym stopniu nie spełnia obowiązujących standardów, nie wcześniej być może zostać podjęta decyzja o ponownym badaniu czy też cofnięciu akredytacji. Podczas podczas gdy sposób do akredytacji nie jest łatwa aż do pokonania, wszystko czego potrzebuje to ciągłe wysiłki w celu osiągnięcia długoterminowych korzyści.