Niedobór pracowników przypadkiem stanowić doskonałą wiadomością w celu gospodarki

Niedobór pracowników być może stanowić doskonałą wiadomością w celu gospodarki! Może, na odwrót może, firmy obudzą się i dostrzegą charakterystyczny wkład pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy natomiast niszczą atut firmy, w przeciwieństwie aż do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę zaleta tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu zanim bankructwem, niemniej jednak owo nie powstrzymało ich chciwych prezesów przedtem zgarnięciem sowitych premii.

Mamy niedostatek pracowników, natomiast firmy starają się zatrudnić każdego, kto jest chętny. Niektóre firmy, kiedy McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska interes Loblaw zaś jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, gdy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy kategoria skonfrontował ich spośród tą zmową, twierdzili, że stało się to niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę spośród ręką http://www.boczar.eu w słoiku spośród ciasteczkami, a płeć piękna powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór owo zrobił!”.

Niedobór pracowników nieunikniony przy tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski nieoczekiwanie wzrosły. Per se, owo nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu istnieć pewnym, jestem wrogi opodatkowaniu zysków za sprawą rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno zależeć od zysków. To było w tenże sam raz. W międzyczasie moja lepsza połowa natomiast ego robiliśmy sprawunki w sklepie Loblaw, a pracownicy kontynuowali swoją doskonałą obsługę, niedaleko że Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą scedować sobie sprawę, że załoga pierwszej linii są fundamentem firmy i traktować ich dobrze, natomiast nie gdy trybiki wyrabiające premie w celu prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników jak maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, iż na przestrzeni kilku dekad, oni a inni badacze znaleźli ostry związek pośrodku zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy tudzież ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się z tym pogodzić. Ale jest włości wiadomość: procedura pokazują, że niektóre firmy przełamują model tudzież traktują pracowników z szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – owo ale wręcz niektóre spośród nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają nadchodzący trymestr jako nagrodę, tedy wykorzystują pracowników oraz fałszują wyniki w środku późniejszy kwartał. Powtarzam: jestem nieprzyjazny opodatkowaniu biznesu za pomocą rząd. Jednak popieram ustawa Bidena Build Back Better dotyczący opodatkowania wykupu akcji, który został przyjęty za sprawą Izbę zaś jest rozpatrywany z wykorzystaniem Senat, nawet o ile przypuszczalnie być wyposażonym owszem cienki autorytet na okup akcji. Firmy nie powinny wydawać miliardów na wykup akcji, zarazem wyzyskując pracowników.

Firmy powinny prezentować na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy spośród wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór prawdopodobnie nieść efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii spośród funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni także usłyszeć o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest ustanie wykupu dzięki pięć lat po zwolnieniach. Kierownictwo dodatkowo nie powinno otrzymywać premii w ciągu pięciu lat od czasu zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, kto zwiększa premie prezesów.

Zniknął kapitalizm interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) puder odkrycie w 2019 roku zaś zdecydował, iż maksymalizacja wartości gwoli akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta metryka z lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, że BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy a migiem je porzucił tudzież wrócił aż do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii później odchodzili od chwili tych frazesów.