Przewodnik w celu początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, kto został ukończony na technologii Blockchain a chyba został uruchomiony w 2009 roku z wykorzystaniem tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych zaś uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów prawdopodobnie pozostać wydobytych. Inne najbardziej popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty to Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic a twarde rozwidlenia Bitcoin, takie kiedy Bitcoin Cash natomiast Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, aby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie tudzież starali się wystrzegać się inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że porto znienacka spadła w dół, podczas gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ jarmark kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, gdyż nie ma kontroli żadnego rządu nad kryptowalutą, albowiem jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem natomiast zdominuje wszystkie waluty, takie podczas gdy USD, EUR, INR zaś ASD w przyszłości http://www.borejko.pl a stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego należałoby a po co nie należałoby wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, a później z grubsza 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych z pewną unikalną cechą w celu każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem i którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – toteż użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, tak aby przenieść kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie aż do waluty fiat, gdzie eksploatator potrzebuje platformy takiej kiedy bank, tak aby tracić finanse z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na nadzwyczaj bezpiecznej technologii blockchain i prawie zerowe szanse na włamanie zaś przywłaszczenie kryptowaluty, póki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś furt wystrzegać się kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na prędki zarobek, i potem pada ofiarą szumu bańki natomiast traci swoje pieniądze. Lepiej jest, by użytkownicy przeprowadzili mrowie badań nim zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze prawidłowo jest umieścić swoje pieniądze w wielu kryptowalutach w zastępstwie jednej, bo zauważono, że nieco kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeżeli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których wskazane jest się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, natomiast reszta kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin w przyszłości dominuje na rynku kryptowalut, niemniej jednak jego uczestnictwo naraz spadł z 90% aż do 38%, oraz Altcoiny takie podczas gdy Litecoin, Ethereum, Ripple nieoczekiwanie wzrosły a przejęły gros rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl ciągle dominuje na rynku kryptowalut, pomimo tego nie jest jedyną kryptowalutą, którą powinno się zastanowić się w toku inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz wziąć u dołu uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie natomiast jak kupować kryptowaluty?

Podczas jak kilka lat temu nie było swobodnie nabywać kryptowaluty, przecież w tym momencie użytkownicy mają do licha i trochę dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma dwoje główne platformy bitcoin Unocoin portmonetka oraz Zebpay portfel, gdzie użytkownicy mogą kupować a wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą nabywać bitcoin z portfela tylko, jednak nie od momentu innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna zaś sprzedaży, oraz użytkownicy muszą odpłacić się pewną nominalną opłatę za zakończenie transakcji.

W 2017 roku inwencja Cryptocurrency wzrósł ogromnie, i opłata Bitcoin wzrosła spontanicznie, szczególnie w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin oraz przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax natomiast Zebpay to dwaj główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – jaki zajmował się nic bardziej błędnego Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na awans spośród innymi altcoinami, tudzież nawet zmusiło Unocoin tudzież innych do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami a blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange gwoli swoich użytkowników, ażeby mogli handlować wieloma kryptowalutami abstrahując od handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pośrodku obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe kupno natomiast sprzedaż nic bardziej błędnego Bitcoinów, na przestrzeni podczas gdy na UnoDAX użytkownicy mogą oddać zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę zaś jeśliby pasuje płeć słaba aż do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej z giełd, rejestrując się w środku pomocą adresu mejl zaś podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, wolno rozpocząć kupiectwo monetami ich wyboru.