Tekturowe tuby – chód w kierunku trwałości

Mamy XXI stulecie natomiast zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje krocie kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna praca odpadów nieulegających biodegradacji, brak odpowiedzialnego zarządzania odpadami i recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu niezwykłe zdarzenie w BBC News… wykaz ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero świeżo (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy zwracać uwagę na nasze anturaż zaś próbować ocenić prestiż człowieka i jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są przez cały czas w toku. Jednak wśród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, aby opuszczać nasze problemy, „recykling naszych odpadów tudzież zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego podobnie produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu są oczywistym wyborem, kto może http://www.zuchowicz.eu dać w zamian różne niezrównoważone tudzież kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne w tym momencie od jakiegoś czasu, od czasu lat 50. ubiegłego wieku, i rosły się tanie natomiast przyjazne dla środowiska.

Obecnie tektura jest wykorzystywana w wielu branżach, odkąd opakowań po budownictwo, oraz jest wyjątkowo znana ze swojej wytrzymałości i integralności strukturalnej, zaś oraz umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się do recyklingu – przypadkiem istnieć raz jeszcze wykorzystana ewentualnie poddana recyklingowi w stosunki odkąd potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość i sztywność – artyzm aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie spośród przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, aby nadawały się aż do różnych zastosowań w budownictwie tudzież przemysłowych operacjach nawijania. W stosunki od momentu zastosowania a funkcji, do której są używane, tekturowe rdzenie i tuby mogą istnieć zaprojektowane tak, ażeby uzyskać http://www.kacperek.eu niezbędny rozmiar, siła i integralność w celu wielu zastosowań przemysłowych natomiast budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze aż do 2010 roku używanie tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to z faktu, że siła papieru ulega pogorszeniu u dołu wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało owo jego stosowanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, z przyczyny niesłychanie wydajnej i pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy teraz w stanie sporządzać tekturowe tuby, które są planowo zabezpieczone przedtem przenikaniem wilgoci. Ta mechanika pozwoliła na wykorzystanie tektury do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność zaś wytrzymałość strukturalną, które spełniają wymagania zaś pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują w tym momencie szerokie http://www.wyroba.eu aplikacja w projektowaniu tymczasowych czy też półtrwałych konstrukcji, takich gdy przestrzenie wystawiennicze tudzież rozrywkowe, domy, schroniska, tudzież nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od momentu lat 50-tych XX wieku, głównie aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są plus tradycyjnie używane do poziomego deskowania mostów a podobnych konstrukcji.

Chociaż obecnie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych do projektowania konstrukcji ze względu na możliwość ich recyklingu zaś zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne wykorzystanie materiałów i rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co być może dać możliwość budowę tanich zaś zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie zadowolić światowe potrzeba posiadania na tanie usługi budowlane mieszkaniowe i konstrukcje.