Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI stulecie natomiast zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje sporo kryzysów, które przyczyniają się do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna wyrób odpadów nieulegających biodegradacji, absencja odpowiedzialnego zarządzania odpadami tudzież recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu niezwykłe zdarzenie w BBC News… lista ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero niedawno (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy zwracać uwagę na nasze środowisko i próbować uznać istotność człowieka tudzież jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są stale w toku. Jednak pośród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, żeby opuszczać nasze problemy, „recykling naszych odpadów zaś zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego także produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, który być może http://www.zuchowicz.eu podmienić różne niezrównoważone natomiast kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne nuże od jakiegoś czasu, od chwili lat 50. ubiegłego wieku, a wysportowany się tanie tudzież przyjazne gwoli środowiska.

Obecnie brystol jest wykorzystywana w wielu branżach, od chwili opakowań po budownictwo, tudzież jest przede wszystkim znana ze swojej wytrzymałości a integralności strukturalnej, natomiast plus umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem gwoli przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – może znajdować się apiać wykorzystana względnie poddana recyklingowi w stosunki od czasu potrzeb

Niedrogi – w porównaniu spośród innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość zaś brak elastyczności – umiejętność aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie spośród przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, by nadawały się aż do różnych zastosowań w budownictwie i przemysłowych operacjach nawijania. W relacje od zastosowania zaś funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie tudzież tuby mogą egzystować zaprojektowane tak, iżby być w użyciu http://www.kacperek.eu potrzebny rozmiar, siła zaś integralność dla wielu zastosowań przemysłowych natomiast budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku aplikacja tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało owo spośród faktu, iż wigor papieru ulega pogorszeniu u dołu wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego aplikacja w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, wskutek nader wydajnej oraz pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy teraz w stanie wytwarzać tekturowe tuby, które są naumyślnie zabezpieczone przed przenikaniem wilgoci. Ta technika pozwoliła na wykorzystanie tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność tudzież siła strukturalną, które spełniają wymagania zaś pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują w tym momencie szerokie http://www.wyroba.eu aplikowanie w projektowaniu tymczasowych czy też półtrwałych konstrukcji, takich jak przestrzenie wystawiennicze tudzież rozrywkowe, domy, schroniska, zaś nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od czasu lat 50-tych XX wieku, po największej części do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są także tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów zaś podobnych konstrukcji.

Chociaż aktualnie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na wybór ich recyklingu i zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów i rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co przypuszczalnie zapewnić budowę tanich oraz zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie spełnić wymagania światowe zapotrzebowanie na tanie budownictwo mieszkaniowe tudzież konstrukcje.